O bělení zubů

Zjednodušeně se zub skládá ze tří částí – zubní skloviny, zuboviny a zubního nervu. Zubní sklovina je jediná viditelná část zubu a tedy důležitá pro Váš úsměv. Přestože má přirozeně bílou barvu, během života dochází k jejímu postupnému žloutnutí ať už přirozeným vlivem stárnutí nebo díky například kouření, konzumaci kávy, čaje nebo červeného vína. Pod vrstvou skloviny se nachází zubovina (dentin), která má přirozeně nažloutlou barvu a s přibývajícím věkem se může zabarvovat do hněda.

Jak bělení zubů probíhá

Bělení zubů je stomatologicko-kosmetický proces, při kterém dochází k zesvětlení barvy svrchních vrstev zubní skloviny. V zásadě existují dva způsoby bělení zubů – mechanický a chemický. Mechanické bělení je založeno především na působení abrazivních částic na zubní sklovinu. Při tomto procesu dochází k „obrušování“ povrchu zubů. Nejlepší možný výsledek při použití této metody je dosažení přirozené (vrozené) bělosti zubů, což lze vzhledem k dispozicím většinové části populace považovat za nedostatečné. Velkou nevýhodou mechanické metody je možné poškození zubní skloviny. Chemický způsob čištění je nejčastěji založen na působení látky zvané Karbamid peroxid. Od doby jejího objevení se stala ve stomatologii běžně používanou a díky řadě klinických studií byly vyvráceny domněnky o jejím negativním efektu na zdraví zubů. Samotný proces bělení zubů probíhá prostupem účinné látky zubní strukturou, kde následně odstraňuje usazené pigmenty. Při tomto procesu nedochází k poškození zubní skloviny. Na trhu existuje mnoho produktů, které se často liší koncentrací účinné látky. Pro domácí bělení zubů se obvykle používají přípravky s maximálně 10% obsahem bělícího činidla. V případě bělení v zubní ordinaci jsou často používány produkty s daleko silnější koncentrací, které významně urychlují bělící proces. Produkty s vyšší koncentrací bělícího činidla by měly být aplikovány pouze odborníky se stomatologickou praxí.

Co je důležité pro uchování krásného úsměvu

Důležitá je komplexní a pravidelná péče o chrup a ústní dutinu. V případě krvácení dásní nebo výskytu zubních kazů je nutné nejdříve vyléčit tyto problémy a až poté přistoupit k procesu bělení zubů. Platí pravidlo, že prostředky na bělení zubů by měly být aplikovány pouze na zdravý chrup. Samozřejmostí je konzultace použití těchto prostředků s vaším stomatologem. Přestože proces bělení zubů lze opakovat, je důležité pro maximalizaci bělícího efektu omezit konzumaci kávy, čaje, červeného vína a omezit kouření. Dlouhodobé užívání některých léků, především tetracyklinových antibiotik, může také působit negativně.

Novinka - Bělící pero na zuby!

domácí bělení zubů s perem Hellerdent
Profesionální bělení zubů, které si můžete dovolit!

Viditelné profesionální vybělení zubů až o 4 odstíny! Antibakteriální účinky, i pro citlivé zuby, také pro vybělení těsných prostor mezi zuby a mezer. Prevence proti paradentóze.

Více informací na www.belicipero.cz
K dostání v našem E-shopu

STOP Filtr - novinka pro kuřáky

STOP Filtr proti škodlivým účinkům kouření
Minimalizuje nežádoucí zdravotní důsledky kouření

Přestat kouřit je těžké, ale můžete kouřit a výrazně přitom zredukovat nebezpečné látky vznikající při kouření, které vdechujete, zejména dehet. Stačí používat patentovaný STOPFILTR. Tento systém aktivně redukuje nebezpečné látky a zlepšuje chuť cigarety.

Více informací na www.stopfiltr.cz
K dostání v našem E-shopu


a